Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

24 kwietnia 2023

środki ochrony powierzchni

REBA Uszczelniacz SC 15

Środek impregnujący

340 038 000

GŁÓWNE CECHY:
- tworzy blokadę dla Co2
- brak rozpuszczalników
- ochrona przed odparowaniem wody
- środek na bazie wody
- nanoszenie: w zakładzie produkcyjnym na stronie mokrej

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- wyroby betonowe

WŁAŚCIWOŚCI:
Na świeżą stronę jako zabezpieczenie przed parowaniem i podkład pod kolejne powłoki. Zapobiega przedwczesnemu wysychaniu, szczególnie w cieplejsze dni. Może być stosowany do posadzek przemysłowych, jastrychów i betonu licowego, na którym planowane są dodatkowe powłoki lub inne „adhezyjne” zabiegi wykończeniowe. Poprawiają się właściwości stwardniałego betonu, w szczególności odporność na mróz i sól odladzającą. Opóźnienie odparowania wody ze świeżej tekstury betonu pozytywnie wpływa na pożądany „proces hydratacji”, zwiększa przyrost wytrzymałości, zmniejsza skurcz i zapobiega późniejszemu „pyleniu/szlifowaniu”.

SPOSÓB UŻYCIA:
Konieczne jest przeprowadzenie prób ze stosowanym cementem i dopasowaną mieszanką betonową. Zużycie należy dostosować do kryteriów obróbki i pożądanego efektu produktu. Jeśli chcemy produkt zastosować jako zapobiegający parowaniu, należy jak najszybciej nanieść równomiernie na mokry beton (ręcznie lub za pomocą systemu natrysku airless). W celu oceny efektu końcowego należy zawsze stworzyć powierzchnię testową na podłożu reprezentatywnym dla ostatecznej aplikacji. Przed użyciem dobrze wymieszać i dobrze zamknąć pojemnik po każdym użyciu; produkt ma tendencję do tworzenia skórki w kontakcie z powietrzem. Do wszystkich obszarów użytkowania o normalnym obciążeniu podczas chodzenia i małym obciążeniu podczas jazdy. Utwardzona powłoka nie jest trwale odporna na plastyfikatory. Dlatego nie jest zalecany do parkingów, garaży itp. Temperatura obróbki i powierzchni powinna wynosić co najmniej + 10 °C. Chronić przed deszczem obszary, które poddane są działaniu produktu lub pracom przy użyciu produktu przez kilka godzin (zaleca się korzystanie z namiotów, plandek, folii itp. ). Obróbkę należy wykonać cienką warstwą najpóźniej po pojawieniu się „matowej wilgoci” (początku hydratacji). Różna lub zbyt gruba aplikacja może prowadzić do powstawania przebarwień.

ZUŻYCIE:
150,0 - 250,0 g/m2

Podczas przetwarzania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia lub tworzenia się pyłu. Temperatura powierzchni powinna wynosić co najmniej 10 °C i maks. 30 °C.
Zużycie zależy od struktury podłoża i oczekiwanego efektu. Należy bezwzględnie wykonać próby.
Stosowane narzędzia należy dokładnie umyć wodą lub umieścić w wodzie natychmiast po użyciu. Zaschnięty produkt jest później trudny do usunięcia.
Przed użyciem przemieszać.

DANE TECHNICZNE:
kolor: biały
gęstość: 1,02+/-0,02 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Temperatura składowania nie może przekroczyć 30 °C. Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, 20 °C) wynosi 6 miesięcy.

OPAKOWANIA:
kontener 1000 kg
beczka 210 kg
hobok 20 kg

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Zobacz Karta Charakterystyki Substancji. Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę). Nie wdychać powstającej mgiełki.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /08/22/REBA Uszczelniacz SC 152023-04-24 11:25:42

Produkty z tej kategorii