Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

23 marca 2023

środki ochrony powierzchni

Impregnat VSG 20 (I)

Środek impregnujący i uszczelniający EN 1504-2
340200000
GŁÓWNE CECHY:
- nanoszenie: w zakładzie produkcyjnym na stronie mokrej
- środek na bazie wody
- brak rozpuszczalników
- umożliwia oddychanie betonu
- żółknięcie: brak
- odporność na UV
- zmiana koloru: intensyfikacja
- bez PFAS (perfluoroalkylated substances)

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- wyroby betonowe
WŁAŚCIWOŚCI:
Produkt stosuje się na stronę świeżą w produkcji betonu. Skropliny powstające w komorze suszenia nie mogą stykać się ze świeżo malowaną powierzchnią. Pokryte płyty/kamienie muszą ostygnąć do temperatury zbliżonej do temperatury otoczenia przed paletyzacją.

SPOSÓB UŻYCIA:
Temperatura powierzchni powinna wynosić nie mniej niż 10 stopni Celsjusza i nie więcej niż 30 stopni. Unikać bezpośredniego nasłonecznienia i unoszącego się kurzu. Nie używać w deszczu i przy silnym wietrze. Twardnienie (schnięcie) na stronie mokrej odbywa się równolegle z twardnieniem betonu. Środek nanosi się nierozcieńczony za pomocą odpowiedniego urządzenia natryskującego na świeży beton. Podczas fazy suszenia w (najlepiej zamkniętej) komorze suszenia należy w każdym przypadku unikać przeciągów, wahań wilgotności i silnie zmieniających się temperatur otoczenia. Należy unikać hermetycznego pakowania opakowań z zamkniętymi kapturami i/lub foliami ze względu na skropliny. W celu oceny efektu końcowego należy zawsze stworzyć powierzchnię testową na podłożu reprezentatywnym dla ostatecznej aplikacji. Przed użyciem dobrze wymieszać i dobrze zamknąć pojemnik po każdym użyciu; produkt ma tendencję do tworzenia skórki w kontakcie z powietrzem. Do wszystkich obszarów użytkowania o normalnym obciążeniu podczas chodzenia i małym obciążeniu podczas jazdy. Utwardzona powłoka nie jest trwale odporna na plastyfikatory. Dlatego nie jest zalecany do parkingów, garaży itp.…

ZUŻYCIE:
80,0 - 150,0 g/m2 w zależności od struktury i porowatości podłoża betonowego

Podczas przetwarzania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia lub tworzenia się pyłu. Temperatura powierzchni powinna wynosić co najmniej 10 °C i maks. 30 °C.
Zużycie zależy od struktury podłoża i oczekiwanego efektu. Należy bezwzględnie wykonać próby.
Stosowane narzędzia należy dokładnie umyć wodą lub umieścić w wodzie natychmiast po użyciu. Zaschnięty produkt jest później trudny do usunięcia.

DANE TECHNICZNE:
kolor: biały
gęstość: 1,02+/-0,02 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Temperatura składowania nie może przekroczyć 30 °C. Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, 20 °C) wynosi 1 rok.

OPAKOWANIA:
kontener 1000 kg
beczka 210 kg
hobok 20 lub 5 kg

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Zobacz Karta Charakterystyki Substancji.Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę). Nie wdychać powstającej mgiełki.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /08/22/Impregnat VSG 20 (I)2023-02-01 10:35:07

Produkty z tej kategorii