Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

25 lipca 2023

środki ochrony powierzchni

Impregnat do kamienia naturalnego LH3

Środek hydrofobizujący do kamienia naturalnego

349 010 036

GŁÓWNE CECHY:
- umożliwia dyfuzję pary wodnej
- brak tworzenia błon silikonu
- redukcja nasiąkliwości
- odporność na UV
- efekt perlenia wody
- głęboka penetracja podłoża
- skuteczny w przypadku mikropęknięć do 0,3 mm

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- kamień naturalny

WŁAŚCIWOŚCI:
Produkt jest emulsją silanowo-siloksanową do hydrofobizacji chłonnych podłoży mineralnych. Znacząco zmniejsza nasiąkliwość podłoża i tworzy dobry efekt perlenia na powierzchni wkrótce po aplikacji.

SPOSÓB UŻYCIA:
Podłoże powinno być odpowiednio przygotowane (chłonne, niezatłuszczone, bez zadziorów i innych resztek) Preparat może być także stosowany na wilgotnym podłoży, przy czym maksymalne wnikanie w podłoże osiąga się w przypadku podłoża suchego. Większe powierzchnie mogą być natryskiwane za pomocą pistoletu niskociśnieniowego (nie tworzącego mgiełki), przy czym podłoże powinno być stosunkowo obficie pokryte preparatem. Na podłoża pionowe środek nanosić od dołu do góry, podczas nakładania powinna się pojawiać 15-20 centymetrowy błyszczący ściekający pas. Impregnat LH3 Transparent dostarczany jest w formie gotowej do użycia i nie należy go rozcieńczać. Na mniejszych powierzchniach preparat nanosić można za pomocą pędzla lub wałka, przy czym czynność powtarzać tak długo aż powierzchnia pozostanie przez parę minut wilgotna. Podczas stosowania należy unikać zanieczyszczenia powierzchni kurzem oraz unikać bezpośredniego nasłonecznienia. Temperatura otoczenia oraz podłoża powinna wynosić minimum 4 stopni C. Nie stosować podczas opadów lub silnego wiatru. Narzędzia umyć bezpośrednio po użyciu za pomocą rozpuszczalnika. Chronić roślinność! W celu oceny efektu końcowego należy zawsze stworzyć powierzchnię testową na podłożu reprezentatywnym dla ostatecznej aplikacji.

ZUŻYCIE:
200,00 - 500,0 ml/m2

Podane ilości są wartościami orientacyjnymi, gdyż rzeczywista ilość do naniesienia zależy zarówno od struktury powierzchni, jak i chłonności podłoża.
Szkło, powierzchnie polerowane, drewno i powierzchnie malowane, tworzywa sztuczne i inne wrażliwe powierzchnie należy chronić przed zachlapaniem. Nie dopuścić do przedostania się produktu do gleby, kanalizacji i cieków wodnych.

DANE TECHNICZNE:
kolor: bezbarwny
gęstość: 0,78+/-0,03 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Chronić przed nagrzaniem oraz otwartym ogniem. Temperatura składowania nie może przekraczać 35 °C ! Magazynować w suchym miejscu! Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, max 20 °C) wynosi 1 rok.

OPAKOWANIA:
beczka 210 l
kanister 20 l
kanister 5 l

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Produkt zawiera substancje palne. Podczas przetwarzania należy zachować odpowiednie środki ostrożności.Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę) lub zastosować lokalny odciąg. Nie wdychać powstającej mgiełki.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /2019-04-03/Impregnat do kamienia naturalnego LH32023-06-21 11:07:52

Produkty z tej kategorii