Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

24 kwietnia 2023

środki ochrony powierzchni

REBA Uszczelniacz SC 40 (I)

Środek impregnujący i uszczelniający EN 1504-2

340 023 000

GŁÓWNE CECHY:
- środek na bazie wody
- brak rozpuszczalników
- ochrona przed zabrudzeniami
- ochrona przed wodą
- ochrona przed olejami
- żółknięcie: brak
- zmiana koloru: intensyfikacja
- umożliwia oddychanie betonu
- tworzy blokadę dla Co2
- odporność na UV
- nanoszenie: w zakładzie produkcyjnym na stronie mokrej
- nanoszenie: w zakładzie produkcyjnym na stronie suchej

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- wyroby betonowe

WŁAŚCIWOŚCI:
Impregnat może być stosowany zarówno po stronie świeżej, jak i suchej w produkcji betonu. Jeśli mamy do czynienia z powierzchniami szczotkowanymi lub poddanymi procesowi curligu przed aplikacją należy przeprowadzić próby .

SPOSÓB UŻYCIA:
Twardnienie (schnięcie) na stronie mokrej i suchej odbywa się równolegle z twardnieniem betonu. Powierzchnia musi być czysta, sucha, odtłuszczona oraz wolna od wszelkiego rodzaju resztek i substancji mogących utrudniać wnikanie produktu. Nanosić równomiernie za pomocą wałka, systemu rolek lub natryskiwać. W przypadku stosowania po suchej stronie, temperatura podłoża (powierzchni) przed aplikacją powinna wynosić idealnie 20°C. Sucha strona: schnięcie odbywa się za pomocą promienników IR. Pokryte płyty/kamienie muszą ostygnąć do temperatury zbliżonej do temperatury otoczenia przed paletyzacją. Temperatura suszenia nie może przekraczać 65°C. Świeża strona: W komorze suszenia należy unikać przeciągów, wahań wilgotności i silnie zmieniających się temperatur otoczenia. Powstająca woda kondensacyjna nie może stykać się ze świeżo pokrytą powierzchnią. Należy unikać hermetycznego pakowania opakowań z zamkniętymi kapturami i/lub foliami ze względu na skropliny. W celu oceny efektu końcowego należy zawsze stworzyć powierzchnię testową na podłożu reprezentatywnym dla ostatecznej aplikacji. Przed użyciem dobrze wymieszać i dobrze zamknąć pojemnik po każdym użyciu; produkt ma tendencję do tworzenia skórki w kontakcie z powietrzem. Do wszystkich obszarów użytkowania o normalnym obciążeniu podczas chodzenia i małym obciążeniu podczas jazdy. Utwardzona powłoka nie jest trwale odporna na plastyfikatory. Dlatego nie jest zalecany do parkingów, garaży itp. …

ZUŻYCIE:
80,0 - 150,0 g/m2 w zależności od struktury i porowatości podłoża betonowego

Podczas przetwarzania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia lub tworzenia się pyłu. Temperatura powierzchni powinna wynosić co najmniej 10 °C i maks. 30 °C.
Zużycie zależy od struktury podłoża i oczekiwanego efektu. Należy bezwzględnie wykonać próby.
Podane ilości są wartościami orientacyjnymi, gdyż rzeczywista ilość do naniesienia zależy zarówno od struktury powierzchni, jak i chłonności podłoża.
Stosowane narzędzia należy dokładnie umyć wodą lub umieścić w wodzie natychmiast po użyciu. Zaschnięty produkt jest później trudny do usunięcia.

DANE TECHNICZNE:
kolor: biały
gęstość: 1,03+/-0,02 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Przy temperaturze powyżej 30 °C i składowaniu ponad 2 miesiące przemieszać przed użyciem. Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, 20 °C) wynosi 6 miesięcy.

OPAKOWANIA:
kontener 1000 kg
beczka 210 kg
hobok 20 lub 5 kg

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Zobacz Karta Charakterystyki Substancji. Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę) lub zastosować lokalny odciąg. Nie wdychać powstającej mgiełki.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /08/22/REBA Uszczelniacz SC 40 (I)2023-04-24 11:33:59

Produkty z tej kategorii