Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

16 maja 2023

środki ochrony powierzchni

BPB® IMP CONCRETE M (I)

Wypełniająca pory wodoodporna impregnacja do chłonnych podłoży cementowych. EN-1504-2

349 028 010

GŁÓWNE CECHY:
- zmiana koloru betonu: niewielka
- tworzy efekt nabłyszczenia
- ochrona przed wodą
- brak rozpuszczalników
- środek na bazie wody

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- jastrychy
- powierzchnie cementowe
- wyroby betonowe


SPOSÓB UŻYCIA:
Impregnat nanoszony jest na niewielkie powierzchnie za pomocą wałka, na większe powierzchnie za pomocą natrysku (dysza 0,3). Czas schnięcia wynosi w przypadku impregnacji suchych płyt 1-2 godzin. W przypadku mocno chłonnych podłoży zaleca się naniesienie 2 warstw. Preparat można stosować na stronie mokrej jak i na stronie suchej w zakładzie produkcyjnym oraz na wiele innych powierzchni betonowych. Temperatura powierzchni powinna wynosić nie mniej niż 5 stopni Celsjusza i nie więcej niż 30 stopni. Unikać bezpośredniego nasłonecznienia i unoszącego się kurzu. Nie używać , jeśli w ciągu najbliższych 4 godzin prognozowany jest deszcz. Przed użyciem dobrze wymieszać i dobrze zamknąć pojemnik po każdym użyciu; produkt ma tendencję do tworzenia skórki w kontakcie z powietrzem. Do wszystkich obszarów użytkowania o normalnym obciążeniu podczas chodzenia i małym obciążeniu podczas jazdy. Utwardzona powłoka nie jest trwale odporna na plastyfikatory. Dlatego nie jest zalecany do parkingów, garaży itp. W celu oceny efektu końcowego należy zawsze stworzyć powierzchnię testową na podłożu reprezentatywnym dla ostatecznej aplikacji. W przypadku mniej chłonnych powierzchni, na powierzchni nie może pozostać nadmiar produktu. Może to spowodować, że powierzchnia będzie wrażliwa na zarysowania. Ilość nanoszonego produktu musi zostać zredukowana.

ZUŻYCIE:
30,0 - 100,0 g/m2

Powierzchnie szlifowane: ca 30 - 50 g/qmPowierzchnie nieszlifowane: ca 50 - 100 g/qmŚwieże płytki: ca 100 g/qm
Zużycie zależy od struktury podłoża i oczekiwanego efektu. Należy bezwzględnie wykonać próby.
Podane ilości są wartościami orientacyjnymi, gdyż rzeczywista ilość do naniesienia zależy zarówno od struktury powierzchni, jak i chłonności podłoża.
Stosowane narzędzia należy dokładnie umyć wodą lub umieścić w wodzie natychmiast po użyciu. Zaschnięty produkt jest później trudny do usunięcia.

DANE TECHNICZNE:
kolor: biały
gęstość: 1,02+/-0,02 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Przemieszać przed użyciem. Temperatura składowania nie może przekroczyć 30 st C. Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, 30 °C) wynosi 6 miesięcy.

OPAKOWANIA:
kontener 1000 kg
beczka 210 kg
hobok 20 kg

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Zobacz Karta Charakterystyki Substancji. Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę). Nie wdychać powstającej mgiełki.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /08/22/BPB® IMP CONCRETE M (I)2023-05-16 11:10:02

Produkty z tej kategorii