Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij email
Wyślij email
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

25 lipca 2023

środki czyszczące

REBAnit S (SK)

Środek do usuwania zacieków cementowo - wapiennych z widocznych powierzchni

320 002 000

GŁÓWNE CECHY:
- usuwanie resztek betonu lub zaprawy
- usuwanie wykwitów wapiennych

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE:
- beton wymywany
- beton licowy/elewacyjny
- cegły ceramiczne
- cegły silikatowe
- wyroby betonowe

WŁAŚCIWOŚCI:
Rozpuszcza pozostałości betonu i zaprawy na podporach szalunkowych i sprzęcie roboczym. Skład:2,5 - 10% kwas solny2,5 - 10% kwas fosforowy< 5% niejonowych środków powierzchniowo czynnych

SPOSÓB UŻYCIA:
Do czyszczenia powierzchni betonowych preparat rozcieńcza się wodą w stosunku 1:2 do 1:10 w zależności od stopnia zabrudzenia i obficie nanosi się na dobrze zwilżoną powierzchnię. Po odpowiednim czasie ekspozycji(1 - 3 min.) spłukać dużą ilością wody.Podczas czyszczenia powstaje silnie pieniący się kwas węglowy. W przypadku uporczywych zabrudzeń powtórzyć proces czyszczenia. Aby wzmocnić efekt, można pracować szczotką i ciepłą wodą (ok. 40°C). Podczas natryskiwania należy uważać, aby nie powstawała mgła natryskowa. Zaleca się tutaj stosowanie odpowiednich systemów natrysku (Airless) lub nanoszenie za pomocą miotły kwasowej. W przypadku bardzo mocnych zabrudzeń preparat nanosi się w stanie nierozcieńczonym na wcześniej dobrze zwilżoną powierzchnię. Zapobiegać wnikaniu środka czyszczącego w matrycę kamienia poprzez dokładne wstępne zwilżenie wodą. Środek nie pozostawia śladów, jeśli rozpuszczone substancje lub czyszczone powierzchnie zostaną natychmiast i dokładnie spłukane wodą po czyszczeniu.

ZUŻYCIE:
150,0 - 250,0 g/m2

Produkt nie nadaje się do powierzchni wrażliwych na kwasy oraz części niklowych i chromowanych. W przypadku wapienia, np. marmur itp., należy zachować szczególną ostrożność. W przypadku emalii czyścić krótko i natychmiast spłukać.

DANE TECHNICZNE:
kolor: bezbarwny
gęstość: 1,14+/-0,03 g/ml
forma: płynna

SKŁADOWANIE:
Chronić przed mrozem i zanieczyszczeniami. Minimalna trwałość w normalnych warunkach (zamknięte opakowanie, 20 °C) wynosi 1 rok.

OPAKOWANIA:
kontener 1000 kg
beczka 210 kg
hobok 20 kg

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
Jest substancją żrącą, którą w przypadku krótkotrwałego kontaktu ze skórą należy natychmiast zmyć dużą ilością wody.Produktu używać jedynie w odpowiednich rękawicach (EN 374) oraz w okularach ochronnych (EN 166)
Przy stosowaniu zadbać o odpowiednią wymianę powietrza (5-15 razy na godzinę) lub zastosować lokalny odciąg.

KONSULTACJE:

Za pośrednictwem naszego działu techniczno- wdrożeniowego.
Jakiekolwiek roszczenia wynikające z zastosowania niniejszych porad są wykluczone. /08/22/REBAnit S (SK)2023-07-19 13:18:36

Produkty z tej kategorii